Відділ з питань освіти та сім'ї Збаразької районної державної адміністрації
Збаразької районної державної адміністрації

Проект «Книга Миру»

23 серпня 2018 року за особистого сприяння голови районної державної адміністрації Валерія Савчука діти учасника АТО із Збаразького району Симів Іванна та Софія, які навчаються у Збаразькій загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №1 представляли Тернопільську область у Києві під час презентації національного проекту «Книга Миру» у Маріїнському палаці.

Проект «Книга Миру» розпочався у вересні 2015 року, коли діти українських військовослужбовців залишали свої сімейні фотографії та вписували побажання мирного та щасливого життя рідній Україні. Перша сторінка «Книги Миру» - це фотографія сім’ї Президента України Петра Порошенка та побажання від родини. А перший розділ «Книги Миру» було написано саме в Тернопільській області!

Президент Петро Порошенко разом із дружиною Мариною Порошенко та дітьми українських воїнів з усіх куточків України взяли участь у фінальній частині та урочистій презентації цього проекту.

«Якщо запитати сьогодні будь-кого – дитину, людину старшого покоління – чого більш за все ми прагнемо в Україні? Відповідь ми усі знаємо – ми прагнемо миру», - сказав Петро Порошенко. Він подякував своїй дружині та творчій групі за цей «надзвичайно важливий проект – «Книга Миру».

«Дуже важливо, що вона проїхала по усьому світу. І в якій б країні ми не зустрічалися, всюди українці прагнуть миру, який фантастичний народ живе в нашій країні, які найкращі діти її представляють», - сказав Президент. Глава держави привітав усіх присутніх з 27-річницею Незалежності і з «вашою дуже високою місією, яка надзвичайно важлива для держави, для духовного відродження нації та представлення України в світі».

«Дорогі діти, любіть свою Україну, захищайте рідну землю, зростайте справжніми патріотами. Слава Україні!», - такий запис зробив Президент у «Книзі Миру».

В свою чергу, Дружина Президента відзначила, що їй надзвичайно приємно вітати у цій залі учасників національного проекту «Книга Миру», які приїхали сьогодні з усіх куточків України.

«Це діти наших мужніх воїнів. Воїнів, які з початку військових дій на Сході України та в Криму пішли захищати кордони нашої країни і весь наш народ до Перемоги. Також тут присутні діти-переселенці з Криму, які заповнили свої сторінки «Книги Миру» в День кримськотатарського прапора», - сказала Марина Порошенко.

«Саме тому вашими маленькими руками, але великими і гарячими серцями було створено «своєрідну дитячу молитву за мир в Україні», - сказала Перша леді.

Вона зазначила, що «Книга Миру» - це проект національної єдності, який об’єднав дітей зі всієї України і маленьких українців із Канади та США, Португалії та Іспанії, Хорватії та Туреччини. І сьогодні діти наших доблесних воїнів з Київщини заповнять фінальний розділ «Книги Миру».

На завершення зустріч, після того, як діти заповнили фінальну частину книгу, Президент сказав: «Ми з вами зараз творимо історію України – сучасної, вільної, демократичної, європейської України».

На урочистій презентації «Книги Миру» були присутні також Надзвичайні та Повноважні Посли іноземних держав.

«Книга Миру» була передана як експонат Музею подарунків Президента України, який буде нагадувати всьому світу, що українці - мирна нація!« повернутися до списку новин